• ליצירת קשר חייגו עכשיו:
  או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

 • תכירו את נורות אזהרה ברכב

  29.9.2019
  גרר ליד רכב

  בלוח המחוונים של הרכב נדלקות לעיתים נורות צהובות או כתומות. הנורות הללו נועדו להתריע על מצבים שונים שעלולים להתרחש ברכב שלכם. ועלינו לדעת לפענח את הרמז שאנו מקבלים, וזאת כדי לטפל במצב שנוצר. שימו לב – יש מקרים בהם התעלמות מהנורה שנדלקה עלולה לגרום לנזקים משמעותיים. מכיוון שהתייחסות לנורה ובדיקת הרכב עשויה למנוע החמרה של נזקים או למנוע קלקול של חלקים שונים ברכב.

  שימו לב: תקלה לפניכם

  התפקיד המרכזי של נורות האזהרה ברכב הוא לאותת לנו שארעה תקלה. במידה וארעה תקלה עלינו לפנות למוסך כדי לטפל בה ולמנוע היווצרות של תקלות נוספות בעקבות זאת. במקרים לא מעטים הנורה מאותת כי נדרש מאתנו לפנות באופן מידי למוסך לשם ביצוע התיקון. אבל הבעיה היא שנהגים רבים לא מודעים לחשיבות העניין, מה גם שהם לא יודעים מה מסמנת כל נורה ומה זה אומר שהיא נדלקה. ככלות הכול יש בכל רכב נורות אזהרה רבות. ולוח המחוונים משתנה מרכב אחד למשנהו.

  מידע חשוב על נורות אזעקה

  • הצבע של הנורה משמעותי. כאשר הנורה שנדלקת היא בצבע ירוק או כחול זו מעין הודעה על כך שהופעלה מערכת ברכב. אלו עשויים להיות האורות או פנסי האיתות וכדומה. צבע כתום או צהוב מספר לנו שארעה תקלה כלשהי ברכב, אבל כרגע עדיין ניתן להמשיך בנסיעה. אבל ההמלצה היא לפנות בהקדם לטפל בבעיה שנוצרה. דוגמאות לנורות בצבע זה הן נורת הדלק וכן הנורה של חגורת הבטיחות. תקלה חמורה ברכב תסומן בצבע אדום. נורה אדומה שנדלקת מחייבת את הנהג לעצור באופן מידי. מקרה נפוץ הוא נורה אדומה שמאותתת על התחממות יתר של המנוע.
  • יש נורת אזהרה שתידלק כדי לאותת על תקלה במצבר. כאשר נורה זו נדלקת הדבר מצביע על כך שהמצבר לא נטען ולא מקבל חשמל. מקרה כזה עשוי להתרחש בגלל תקלה במצבר, אך גם תקלות אחרות כמו קלקול אלטנטור עשויים לגרום לכך. במידה ונורת אזהרה זו נדלקת חשוב להתייחס לכך ברצינות, מכיוון שלא יעבור הרבה זמן והרכב עלול להיתקע. עד שתפנו לטפל במצבר עליכם לכבות כל מה שאפשר ברכב כדי להפחית את צריכת החשמל. כדו את הרדיו ואת המזגנים וסעו למוסך.
  • יש נורה בשם נורת בדוק מנוע. כשנורה זו נדלקת היא מספרת לנו על תקלה במחשב ניהול המנוע. מחשב זה כולל מערכות רבות וחשובות ברכב. תקלה כזו עשויה להתרחש בגין סיבות שונות. כדי לטפל בעניין יהיה צורך לפנות למוסך. במוסך יחברו את הרכב לבדיקה ממוחשבת שתאבחן את התקלה. אם אתם במהלך נסיעה והנורה מהבהבת תכננו מסלול מחדש והגיעו בהקדם למוסך.
  • נורת הבלמים נדלקת בשני מקרים. מקרה ראשון כאשר משאירים מורם את בלם היד. מקרה שני כקרתה תקלה במערכת הבלמים. לדוגמה, שחיקה או מחסור במים. היות ובלמים הם מרכיב משמעותי וקריטי ברכב חובה לפנות באופן מידי למוסך אם נורה זו נדלקה.
  • נורת נוזל קירור זו נורה שנדלקת בצבע כחול כאשר המנוע קר, כאשר המנוע מתחמם הנורה נכבית. כשנורה זו נדלקת באור אדום זה סימן לכך המנוע התחמם יתר על המידה. מצב כזה עשוי לקרות בגין חוסר בנוזלי קירור וכן בשל סיבות אחרות. כאשר נורה אדומה זו דולקת הפנייה למוסך חשובה מאוד ויש לבצע את העניין בהקדם. אך באופן כללי ההמלצה היא לעקוב אחרי מד חום המנוע שקיים בכלי רכב רבים.

  אלו מספר נורות אזהרה חשובות שאי אפשר להתעלם מהן, כמותן יש נורות נוספות שחשוב לפענח נכון את המסר שלהן ולפעול כנדרש במקרה שהן נדלקות.

 • ליצירת קשר חייגו עכשיו:
  או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

 • מצברים בזול
  צוות מקצועי
  מצברים בזול
  זמן הגעה מהיר עד אליך
  מצברים בזול
  יחס ושירות ללא תחרות
  מצברים בזול
  מבחר עצום של מצברים
  כל הזכויות שמורות © 2020